Звільнення трьох міністрів: як Разумков захищав Степанова, а Кирило Тимошенко отримав дві перемоги

Звільнення трьох міністрів: як Разумков захищав Степанова, а Кирило Тимошенко отримав дві перемоги

Звільнення трьох міністрів: як Разумков захищав Степанова, а Кирило Тимошенко отримав дві перемоги

Другу річницю свого руководства Володимир Зеленський вирішив відзначити не лише з «мінус одним олігархом» , але і з мінус трьома міністрами.

Президент вирішив таки відправити у відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова, адже суспільство має отримати якусь відплату за провалену вакцинацію проти коронавірусу. Міністри Криклій та Петрашко не були носіями аж этого негативу для українців, але здесь свою роль зіграли певні бізнесові інтереси.

За вже усталеною Зеленським традицією все найцікавіше він залишає на вечір п’ятниці. Останні місяці такими були рішення РНБО, але здесь, під завісу робочого дня пресслужба Верховної Для повідомила, що міністр інфраструктури Владислав Криклій та міністр економіки Ігор Петрашко подали заяви про звільнення.

Насправді жодної добровільності в цьому не було. Трьох міністрів у п’ятницю викликали до президента і попросили написати заяви про звільнення.

«Криклій і Петрашко погодились, а Степанов пообіцяв подумати до 19. Проте замість заяви о 19:30 його анонсували на телевизионное шоу на каналі Україна-24, тому Шмигаль зробив подання на його звільнення сам. Зважаючи на те, що в Степанова не найкращі стосунки з прем’єром, прикривати він би його не став», — розповів Цензор.НЕТ один з представників монобільшості.

На заміну Петрашку та Криклію анонсували кандидатури голови Укравтодора Олександра Кубракова та чинного глави податкової Олексія Любченка.

У понеділок фракції «Слуги народу» повідомили про цю рокіровку. Криклій та Петрашко на фракцію не прийшли, а от Степанов дав передостанній бій.

Максим Степанов

«Я не дуже зрозумів, як він прийшов. Чи його Разумков привів, чи хтось із разумковців… Він нас переконував, що не треба його відправляти у відставку, що він старався, що просто складні обставини», — розповів один з депутатів «Слуг» на умовах анонімності.

«По Криклію, якби він сам не написав заяву, то багато депутатів не голосували б за його відставку. Тому багато хто говорив, що не варто його звільняти і що він неплохой міністр. За Петрашка не було таковых отличных відгуків, багатьом колегам він здавався ніяким. За нього пробували «вписатися» тільки «павлюки» (група, афільована з Іллею Павлюком) в обмін на жеребцов» — додав співрозмовник Цензор.НЕТ.

 Владислав Криклій

Остання спроба самозбереження Степанова

Якщо переконати фракцію Степанову не вдалося, то рішення про відставку на комітеті з охорони здоров’я він заблокував. Більшість членів комітету від «Слуг» утримались у голосуванні відставки міністра охорони здоров’я. При 7 за і 7 тих, що утримались, комітет передав право вибору сесійній залі.

Одна з найбільших опоненток Степанова, депутатка від «Голосу» Ольга Стефанишина після комітету написала, що міністр пробує тиснути на лікарів, які «мають стати горою за красивого міністра охорони здоров’я, а також запущений «замовний рейтинг, що нібито більше половини українців проти зміни очільника МОЗ».

«Чіпляючись з останніх сил за крісло, Степанов іде проти президента та монобільшості. .. Натомість обіцяє плюшки різного роду депутатам, щоб не підтримували його відставку. Плюшок в медицині, як ми всі розуміємо, багато. Це і гроші, і вирішення вопросов виборців округу, та й особистих медичних вопросов депутатів і їхніх родичів», — заявила депутатка.

Цікаво, що зранку і самі «Слуги» переживали, що у випадку зі Степановим їх може чекати головний біль з голосами, бо міністр намагається «перекупити депутатів».

Втім, план не вдався – голоси за звільнення Степанова дали фракції опозиції «Європейська солідарність» та «Глас», які издавна виступали за відставку міністра і для них це було питання ідеологічне. «ЄС» при цьому ще й помстилася Степанову за те, що він у 2019 переметнувся від Порошенка до Зеленського.

Також за це рішення проголосували більшість депутатів «Довіри» і «За майбутнє».

А от «Батьківщина» отдала 0 голосів. Депутати вважають вихід соратників Тимошенко з зали перед голосуванням не випадковим.

Дуже цікаво, що за звільнення Степанова проголосувала група Вадима Столара, яка отдала 10 голосів від ОПЗЖ.

«Щоб ви розуміли, на голосування прийшов сам Столар, хоча в Раді він буває досить рідко. Востаннє він приходив голосувати за призначення Германа Галущенка на міністра енергетики», — розповідає ще один депутат монобільшості.

Серед самих «Слуг» проголосувало тільки 206 депутатів. Не голосували депутати групи Разумкова та частково «богданята».

Зі смішного – Максим Бужанський, який кілька днів тому заступався за Степанова і називав одним з найкращих міністрів, сьогодні передумав і натиснув зелену клавишу за звільнення.

Попри те, що план Степанова зірвати голосування не вдався, керівництво «Слуг» не виключає, що ще будуть питання під час збору голосів за Ляшка.

Перемога Кирила Тимошенко і закритий договор

Защитника голови Офісу президента Кирила Тимошенка можна вважати переможцем цього дня. Адже він докладав чималих зусиль до заміни Степанова на Ляшка, а Криклія на Олександра Кубракова.

«Якщо Любченко – це ідея Зеленського, то Тимошенко випихував Криклія і Степанова», — кажуть співрозмовники Цензор.НЕТ.

Спроби змістити міністра інфраструктури тривали досить довго. Спершу міністру втриматись допомагали Арсен Аваков та Андрій Єрмак, а потім йому довелось вже балансувати ситуацію самому.

Але оскільки явних позитивних кейсів у Криклія не було — хоч він і доклав чималих зусиль до ухвалення закону про водний транспорт, довів до кінця концесію херсонського порту та «Ольвії», але це перекрилось трудностями із залізницею – то президент вибрав головного втілювача «Величавого будівництва».

Місяць тому Кирилу Тимошенку вдалося змістити Володимира Жмака з «Укрзалізниці», а тепер і посунути міністра Криклія. Тому рахунок в його закулісному змаганні з Андрієм Єрмаком — 2:0.

Звільнення Криклія називають технічною рокіровкою, щоб монополізувати грошові потоки та відкати, які подекуди сягають пятьдесят процентов на будівництві.

Колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян вважає, що ми можемо пережити повторення на «Величавому будівництві» схем «Євро-2012» доби Віктора Януковича.

Заміна міністра економіки також нагадує спробу контролювати потоки перед пуском ринку землі.

Але якщо питання відставки Криклія та Степанова раніше проговорювались, то відставка Петрашка стала певною несподіванкою. Для Мінекономіки так точно. А з огляду на те, що Любченко тільки місяць тому виграв конкурс, щоб очолити податкову, то рішення президента дійсно було спонтанним.

Ігор Петрашко

«Петрашко неплохой хлопець, але на цьому все. Його призначення — це була допомога прем’єру Шмигалю (вони однокурсники), час дії якої затягнувся», — зізнався один з керівників «Слуг».

Як стверджують депутати, ідея замінити Петрашка на Любченка належить особисто президенту. «Від початку Любченка привів міністр фінансів Марченко, але потім на нарадах його запримітив президент і він йому сподобався», — кажуть співрозмовники видання.

Призначення Любченка, на їхню думку, відбудеться безпроблемно, з донорською підтримкою групи «Довіра». Як і Кубракова.

Чи будуть ще кадрові ротації? Давид Арахамія у понеділок запевнив фракцію, що до осені кадрових замін не буде.


  • Текст составлен по материалам сети Интернет. Нашими источниками являются крупнейшие интернет-издания и соцсервисы, в том числе которые размещают сведения как о событиях, так и информацию (в т.ч. компромат, скандалы) про политиков, госслужащих и бизнесменов, их биографии, информацию об их деятельности и деятельности подконтрольных им организаций. Подтверждение всем размещенным у нас материалам можно найти в сети.
  • Приглашаем к сотрудничеству по размещению новостей и рекламы всех заинтересованных лиц. Подробнее в разделах РЕКЛАМА и РАЗМЕЩЕНИЕ НОВОСТЕЙ.